EN

Почетна / Производи / Алатки за плочки со голем формат

 • /img/manual-cutting-system-83.jpg
 • Рачен систем на сечење
 • Рачен систем на сечење
 • Рачен систем на сечење
 • Рачен систем на сечење
 • Рачен систем на сечење

Рачен систем на сечење

големина
Потребна е големина!
Боја
Потребна боја!
 • Опис
Рачен систем за сечење на плоча со голем формат
 • Погодно е за сечење на големината на плочките до 3.2M.
 • Длабочина на сечење 6-8мм

Комплет вклучувајќи:

 • 3 x шини во големина 1.4M или 0.8M за различна големина на плочки
 • 1 x Глава за сечење со карбид тркало собрани
 • 1 x Резервно тркало во кутија
 • 3 x вшмукувачка чаша за прицврстување на алуминиум
 • 2 x F стегач за фиксирање на шината
 • 1 x Стегач за кршење
 • 1 x прекинувач на брадавица
 • Спакувана во пластична кеса и торба со алатки за складирање

Компатибилни шини со системот за рачно сечење. Два систем, една железница.

Придружи се на нашиот список за испраќање

Доколку сакате да добиете ажурирања и најнови вести за лансирањето на нашите производи