EN

Почетна / Производи / Алатки за плочки со голем формат

 • /img/electric-cutting-system-27.jpg
 • Електричен систем за сечење
 • Електричен систем за сечење

Електричен систем за сечење

големина
Потребна е големина!
Боја
Потребна боја!
 • Опис

Електричен систем за сечење

 • CE одобри електрична машина за сечење, 1,500W, 230V / 50Hz, 13000RPM.
 • Погоден за сечење на големината на плочките до 3.2М; Шини во големина 1.4M и 0.8M за различни плочки.
 • Се одликува со сечење 90дегре и 45дегре.
 • Суво сечење со аспиратор и адаптер за вакуум машина.
 • Макс. Длабочина на сечење 14мм.
 • Компатибилни шини со системот за рачно сечење. Два систем, една железница.

и тоа:

 • 2 x Премиум сечило за сечење 125мм
 • 3 x вшмукувачка чаша за прицврстување на алуминиум
 • 2 x F стегач за фиксирање на шината
 • Спакувана во пластична кеса и торба со алатки за складирање
 • Додатоци, вклучувајќи клуч за 3 парчиња, четка за 1-јаглерод, гумен адаптер од 1 парчиња.

 

Придружи се на нашиот список за испраќање

Доколку сакате да добиете ажурирања и најнови вести за лансирањето на нашите производи